Należąca do KGHM, Huta Miedzi Głogów I wznowiła produkcję po planowym intensywnym, blisko trzymiesięcznym postoju remontowym. Prace remontowo-inwestycyjne objęły kluczowe urządzenia ciągu technologicznego i zaplanowane zostały na 75 dni.

Postój rozpoczął się 11 sierpnia, prace zakończono 5 dni przed planowanym terminem. Był to drugi wielki remont w HMG I po modernizacji z 2016 roku.

– Dzięki zaangażowaniu i znakomitej organizacji pracowników głogowskiej huty oraz wykonawców zewnętrznych można było skrócić planowany termin remontu. Zaoszczędzony czas pozwoli zabezpieczyć realizację planów produkcyjnych na wysokim poziomie. Ze względu na ogromną skalę przedsięwzięcia postój remontowy był dużym wyzwaniem, wymagającym nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także bardzo dobrej współpracy oraz zdyscyplinowania. Dziękuję załodze i pracownikom firm zewnętrznych za sprawnie przeprowadzony remont – mówi Jarosław Siedlecki, dyrektor naczelny Huty Miedzi Głogów.

Postój remontowy objął główny ciąg technologiczny HMG I, m.in. Wydział Przygotowania Wsadu P-1, Wydział Pieca Zawiesinowego P-2 czy Wydział Pieca Elektrycznego i Konwertorów P-3, a także kocioł odzysknicowy oraz instalacje i urządzenia elektryczne. W czasie remontu dzięki zgromadzeniu odpowiedniego zapasu miedzi anodowej i wsparciu produkcyjnemu Huty Miedzi Głogów II, kontynuowana była produkcja miedzi elektrolitycznej. Wsparciem był również Wydział Odlewni Form i Kesonów P-5, który produkował elementy remontowanych pieców.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia w pracach remontowych w HMG I brało udział około 100 firm zewnętrznych.

W ramach postoju remontowego Huta Miedzi Głogów I przeprowadziła szereg zadań inwestycyjnych, które podniosą efektywność zakładu. Zaktualizowano systemy sterowania, zmodernizowano system opalania olejem pieca zawiesinowego oraz dokonano optymalizacji fabryki kwasu siarkowego.

Huta Miedzi Głogów w liczbach:

Ponad 1000 pracowników firm zewnętrznych zaangażowanych w remont
850 ton miedzi wykorzystanych do produkcji ponad 1000 kesonów
Przegląd i modernizacja setek komputerów oraz tysięcy urządzeń w ciągu technologicznym
Remont około 700 silników elektrycznych
Wymiana około 20 kilometrów rur miedzianych
Wymiana około 780 ton materiałów ogniotrwałych

Działania podjęte podczas postoju remontowego przyczynią do optymalizacji procesów produkcyjnych oraz dalszego rozwoju technologii w oddziale KGHM.

Poprzedni artykułWsparcie dla rodziców od Poradni
Następny artykułRobert Raczyński idzie do sądu z dziennikarzami Onetu i TVN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę