Lubińscy operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego zlikwidowali fabrykę narkotyków. Amatorska linia produkcyjna została namierzona w podlubińskiej miejscowości. Podczas policyjnego nalotu zatrzymano dwie osoby na gorącym uczynku. W sumie przejęto blisko 35 kilogramów metamfetaminy.

 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zlikwidowali fabrykę narkotyków.

Amatorska linia produkcyjna znajdowała się na poddaszach w ciągu pomieszczeń gospodarczych i domu jednorodzinnego. Na jej trop detektywi wpadli rozpracowując szajki narkotykowe. Podczas skoordynowanego nalotu lubińskich operacyjnych, na posesji zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie produkcji środków psychotropowych. 33 i 56-latek trafili za policyjne kraty. W trakcie przeszukań i prowadzonych oględzin ujawniono i zabezpieczono w sumie blisko 35 kilogramów metamfetaminy oraz 2 litry metamfetaminy w formie płynnej, która przygotowywana była do dalszej obróbki. Z przejętych narkotyków można by wytworzyć sporo ponad ćwierć miliona porcji narkotyków zdolnych odurzyć dorosłego człowieka. Szacunkowa czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 4 miliony złotych. Podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzuty przetwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych za co grozić im będzie kara od 3 do 20 lat więzienia. Decyzją lubińskiego sądu zatrzymani trafili na 3 miesiące do aresztu a śledztwo w tej sprawie prowadzone będzie przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie – informuje asp. szt. Krzysztof Pawlik , zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułZUS zwraca składkę zdrowotną
Następny artykułAsocjacja SL – kolejny Koncert w „Muzycznej Altanie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę