Organizatorem X Regionalnego Turnieju Bocci „ Sport dla każdego” było Stowarzyszenie „A Tacy Sami”. Do Lubina przyjechały drużyny z Wrocławia, Jawora, Środy Śląskiej, Legnicy, Wałbrzycha. Na szczycie podium stanęli goście z Wrocławia.

Kolejny rok z rzędu w Lubinie odbył się Regionalny Turniej Bocci. Stolica polskiej miedzi gościła dzieci i młodzież z kilku ośrodków.

– Dziś jest ten moment, w którym ludzie pełnosprawni powinni się zatrzymać w pędzie codziennego życia. Przystanąć po to, by zastanowić się i wczuć w myśli , uczucia osób niepełnosprawnych, bo taka refleksja pozwoli nam głębiej zrozumieć i poznać niepełnosprawność, co może uczynić nasze życie łatwiejszym i bardziej radosnym – mówi Aldona Karlak wiceprezes stowarzyszenia.

Turniej odbył się dzięki dotacji Powiatu Lubińskiego, ale również wielu darczyńców.

– Corocznie wspierają nas prywatni sponsorzy i instytucje oraz firmy jak Zagłębie Lubin, Miasto Lubin. Libram, MPWiK oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy którym działamy już wiele lat. Jesteśmy bardzo wdzięczni panu dyrektorowi ZS 1 w Lubinie Dariuszowi Tomaszewskiemu za coroczną pomoc w organizacji turnieju takiej rangi – mówiła Ewa Niedbalska prezes Stowarzyszenia. – Dyscyplinę tę trenujemy już ponad 10 lat i świetnie nam to wychodzi. W tym roku naszą uroczystość uświetniła lokalna policja, która zaprezentowała zainteresowanym radiowóz, co było dużą atrakcją dla dzieci. Uczestnicy otrzymali piękne nagrody, puchary i medale ufundowane przez miasto , Zagłębie Lubin MPWiK , Libram, Starostę Lubińskiego – dodawała.

I miejsce zajęła drużyna „Leśne Włóczęgi” z Wrocławia

II miejsce „A Tacy Sami” z Lubina

III miejsce „ ORlęta” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lubinie.

Poprzedni artykułGórnictwo przyszłości
Następny artykułWystawa “Trzech Generałów”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę