Ogród Zoologiczny w Lubinie objął mecenatem wydarzenie organizowane przez Eko Bazę – Terapia Edukacja Zabawa, którym jest spotkanie autorskie z Ryszardem Kulikiem. Już 27 maja o godzinie 17:30 w siedzibie Eko Bazy przy ul. Kilińskiego 37 w Lubinie będzie można wysłuchać rozważań doktora i zdobyć jego autograf.

Czy trzeba rzucać wszystko i jechać w Bieszczady, by czuć więź ze sobą, społecznością, naturą? Czy dr Ryszard Kulik w toku własnych, wieloletnich poszukiwań, po tysiącach godzin szkoleń i wielu nocach przespanych pod gołym niebem, odkrył znacznie prostsze rozwiązania? Autor dzieli się swoim unikalnym spojrzeniem na świat. Podkreśla znaczenie społeczności i wskazuje drogę do odnalezienia sensu życia w zgodzie z naturą.

– Zapraszamy na wyjątkowe i wystarczająco dobre spotkanie z autorem książki „Wystarczająco dobre życie”. Autor opowiada o tym, jak głęboko można poczuć się w zgodzie ze sobą i światem bez powierzchownych rewolucji. Otwiera nas na ciekawość, zrozumienie i pokorę wobec tego co większe, potężniejsze oraz naprawdę ważne – piszą w informacji prasowej organizatorzy.

Ryszard Kulik (1965 r.) – doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od ponad 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej.

Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatową formułę pracy z grupą. Ma za sobą ponad 4200 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia w lesie jako źródło głębokiej inspiracji.

Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody. Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”.

Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji. Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki z dedykacją Autora.

 

Poprzedni artykułBieg na cztery łapy – FOTO
Następny artykuł“Dzień Matki – jak twórczo okazać uczucia”