W oddziałach KGHM trwa zbiórka karmy dla czworonożnych podopiecznych schronisk w Zagłębiu Miedziowym. CZWORONOGI szCZEKAJĄ na wsparcie od wolontariuszy, ale nie tylko. Specjalne pojemniki na dary czekają na zapełnienie przez dwa tygodnie, czyli do 22 kwietnia. Do akcji można się przyłączyć po prostu kupując karmę dla zwierząt.

Organizatorzy mówią krótko – Masz w domu zapas karmy dla swoich zwierzaków i możesz się nią podzielić? Jesteś w sklepie i zdecydujesz się na dodatkowy zakup puszek z jedzeniem dla czworonogów lub np. przysmaków dla nich? Może specjalnie zamówisz przesyłkę ze sklepu internetowego albo wybierzesz się do sklepu zoologicznego, aby kupić karmę? Ten drobny gest to wielkie wsparcie dla tych organizacji w regionie, które zajmują się setkami bezdomnych zwierząt. Do nich KGHM przekaże zebrane dary. Przydadzą się wszystkie rodzaje karmy, bo potrzeby są ogromne. Jednak najlepsza jest ta pełnowartościowa, gdyż zwierzęta, podobnie jak ludzie, zmagają się z różnymi dolegliwościami. Można przynieść pożywienie dla psów i kotów dorosłych, szczeniaków, dla zwierząt małych i dużych. Będziemy wdzięczni za wszelkie dary – kwitują wolontariusze z KGHM i podają listę, które otrzymają wsparcie od pracowników:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy, Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie, Fundacja Life Code, w okolicach Polkowicach oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Lubinie.

Poprzedni artykułFestyn rodzinny – tuż przed ciszą wyborczą – FOTO
Następny artykułCo słychać u Miedziowych Pszczół?