Policjanci Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy, przy współpracy z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym z Wrocławia i Opola, zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy w połowie marca włamali się do jednego z magazynów na terenie powiatu lubińskiego, skąd zabrali różnego rodzaju narzędzia.

W połowie marca, w powiecie lubińskim, doszło do włamania do jednej z hal produkcyjnych, skąd zostały skradzione m.in. specjalistyczne i drogie narzędzia. Nie zajęło dużo czasu lubińskim kryminalnym na wytypowanie dwóch sprawców kradzieży. Jednak ich bogata przeszłość kryminalna i status osób niebezpiecznych, skłoniła lubińskich operacyjnych do zaangażowania specjalnych sił, celem ich zatrzymania.

– Po głębokim rozpoznaniu środowiska podejrzanych, mieszkańców powiatu złotoryjskiego i bolesławieckiego oraz dzięki wspólnym działaniom i doskonałej koordynacji policjantów, w tym samym czasie, o godzinach porannych, funkcjonariusze szturmem weszli do trzech mieszkań. Lubińscy kryminalni przy współpracy z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym z Wrocławia i Opola oraz operacyjnymi ze Złotoryi i Bolesławca, wchodząc siłowo na wytypowane adresy, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych do naszej sprawy. Włamywacze w wieku 37 i 39 lat zostali kompletnie zaskoczeni. W jednym z mieszkań podejrzanego zatrzymano również 29-letnią mieszkankę gm. Przemków, która okazała się być poszukiwana do odbycia kary 150 dni pozbawienia wolności. Mundurowi przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych, wykorzystując do tego psy służbowe. W trakcie tych czynności, policjanci odzyskali skradziony z terenu Lubina sprzęt i urządzenia. Zabezpieczyli gotówkę, liczne telefony komórkowe, niebezpieczne przedmioty, w tym kije bejsbolowe, noże i maczety. Dodatkowo w jednym z mieszkań policjanci znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Ujawniono również sporo specjalistycznych narzędzi których pochodzenie będziemy ustalać. Istnieje bowiem podejrzenie, że przedmioty mogą pochodzić z kradzieży z terenu całego Dolnego Śląska. Zatrzymani zostali doprowadzeni do lubińskiej komendy i trafili do cel. Zostaną im postawione zarzuty m.in. dotyczące dokonania kradzieży z włamaniem, przy czym ze względu na kryminalną przeszłość i działania w warunkach recydywy, kary grożące im za tylko ten czyn, wynosić mogą nawet do 15 lat więzienia – informuje asp. szt. Krzysztof Pawlik zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułII Regionalne Targi Pracy w Lubinie
Następny artykułRatownicy alpiniści pod ziemią – FOTO