Policjantki z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy wraz z maskotą dolnośląskiej policji – Komisarzem Lwem, odwiedzili dzieci z przedszkola przy ulicy Orlej w Lubinie. Tematem ich rozmów było bezpieczeństwo na drodze oraz praca policjanta.

Edukacja poprzez zabawę. Tak bardzo często policjantki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy przekazują wiedzę – zwłaszcza najmłodszym, wskazując zagrożenia, których należy się wystrzegać.

– W prelekcji dla dzieci zorganizowanej w przedszkolu przy ulicy Orlej w Lubinie, oprócz mundurowych pojawił się gość specjalny. Żywa maskotka dolnośląskiej policji „Komisarz Lew”. Spotkanie licznej grupy maluchów z przedstawicielami policji było okazją do utrwalenia sobie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Szczególnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki również przybliżyły najmłodszym pracę w policji, oraz pokazały kilka gadżetów służbowych. Największą atrakcją cieszyły się czapki policyjne. Wspólne zdjęcia zwieńczyły spotkanie, po którym na długo zagościł uśmiech na twarzach uczestników – informuje asp. szt. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułZielona huta KGHM wyprodukowała 8 milionów ton miedzianej walcówki
Następny artykułKGHM: Dzielimy się dobrem na niespotykaną skalę