Zbliża się okres, w którym uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą musieli podjąć decyzję co do swojej przyszłości. Z inicjatywą, dzięki której ten wybór może być łatwiejszy, wychodzi KGHM – szkoły mogą zapraszać zespół projektu edukacyjnego miedziowej spółki „Kompetentni w branży”. Wszystko w ramach kolejnej edycji tzw. „Lekcji z mistrzem”.

Spotkania z przedstawicielami „#TeamKompetentni”, instruktorami praktycznej nauki zawodu i przede wszystkim uczniami szkół patronackich, którzy opowiadają o zaletach projektu KGHM cieszą się dużym zainteresowaniem. W poprzedniej edycji odwiedzonych zostało kilkanaście podstawówek z Zagłębia Miedziowego i województwa lubuskiego. Kompetentni pojawili się m.in. w Głogowie, Gaworzycach, Polkowicach, Lubinie, Jędrzychowie, Wschowie i wielu innych, mniejszych miejscowościach.

Podczas spotkania, przewidzianego na jedną godzinę lekcyjną, uczniowie mogą dowiedzieć się więcej o programie klas patronackich, promowanych zawodach, możliwościach praktyk, a także działalności KGHM jako lokalnego, największego pracodawcy. Mogą również zadawać pytania pracownikom oddziałów miedziowej spółki, którzy na co dzień opiekują się młodymi praktykantami ze szkół branżowych.

Tegoroczne spotkania planowane są w marcu i kwietniu. W ich trakcie, oprócz wiedzy praktycznej, nie zabraknie także wirtualnej wycieczki po oddziałach KGHM, dzięki okularom VR czy tematycznych konkursów, podczas których będzie można zdobyć firmowe gadżety.

Szkoły podstawowe zainteresowane spotkaniem z przedstawicielami KGHM, mogą się zgłaszać przesyłając informację na maila: kompetentni@kghm.com.

Poprzedni artykułRuszyło przyjmowanie zgłoszeń na 11. Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin
Następny artykułZielona huta KGHM wyprodukowała 8 milionów ton miedzianej walcówki