41-latek poznał nowego kolegę i udał się z nim na alkoholową libację. Nowi znajomi pokłócili się, co skończyło się pobiciem. Pomocy poszkodowanemu udzielili policjanci, którzy szybko zatrzymali 31-letniego sprawcę. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobitym mężczyźnie, który miał znajdować się przy jednym ze sklepów na terenie miasta. Skierowani na miejsce policjanci zauważyli pokrzywdzonego, słaniającego się na nogach i całego we krwi. Mundurowi udzielili natychmiast 41-latkowi pomocy przedmedycznej i powiadomili pogotowie ratunkowe.

– Z mężczyzną był bardzo słaby kontakt z uwagi na stan upojenia alkoholowego i obrażenia ciała. 41-latek mówił chaotycznie i nielogicznie. Funkcjonariuszom udało się jednak ustalić okoliczności pobicia lubinianina. Okazało się, że pokrzywdzony został zaatakowany podczas libacji alkoholowej w jednym z mieszkań pobliskich bloków, gdzie trafił kilka godzin wcześniej, aby pić alkohol z nowo poznanymi kolegami. Między mężczyznami doszło do kłótni. 31-latek bił i kopał swoją ofiarę, powodując u niego liczne obrażenia ciała. Stróże prawa ustalili, w którym mieszkaniu przebywa podejrzany o to przestępstwo. Początkowo mężczyzna był również agresywny w stosunku do interweniujących policjantów. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dodatkowo funkcjonariusze odzyskali telefon komórkowy pokrzywdzonego, który ujawnili w mieszkaniu, gdzie doszło do pobicia. 41-latek został przewieziony do szpitala z licznymi obrażeniami głowy i ciała. Jego napastnik usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułFerie z ZOO. Ruszył zapisy
Następny artykułDefibrylator dla szkoły od KGHM – FOTO