Uroczystości w Lubinie rozpoczną się o godz.10:30 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów, o godz. 11:30 zaplanowano Mszę Świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej ul. Hugo Kołłątaja 4. Od 13:30 zacznie się Piknik Wojskowy przy Hali Widowiskowo – Sportowej.

Podczas pikniku będzie można zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego, spróbować grochówki i bigosu, a cały ten czas umilą występy zespołów muzycznych. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Lubina w postaci dmuchańców.

W obchodach weźmie udział 10. Dywizji Kawalerii Pancernej im. Gen. Broni Stanisława Maczka, w zakresie pokazu statystycznego sprzętu wojskowego m.in.

· M 120 RAK moździerz samobieżny,

· Czołg Leopard 2A4

· Kołowy transporter opancerzony Rosomak, WR-40 Langusta,

· Stoisko promocyjno-informacyjne służby wojskowej,

· Tor saperski

11 listopada 2023 na strzelnicy RCS przy ul. Baczynowej 3 będzie okazja wzięcia udziału w turnieju strzeleckim z okazji Narodowego Święta Niepodległości – „10 strzałów dla Niepodległej”. Zapisy na turniej będą trwać od godz. 14:00 do 14:30. Strzelania odbywać się będą w godzinach 14:30 – 15:30, a ogłoszenie wyników oraz wręczenie upominków zaplanowano na ok. godz. 16:00.

Rozgrywane konkurencje z podziałem na wiek:

a) wiek od 6 do 16 lat – 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego do tarczy na dystansie 10 m, postawa: stojąca z podpórka lub bez, czas 10 minut. Start jest darmowy.

b) wiek 16+ – 10 strzałów ocenianych z karabinka “Kałach” – koszt 25 zł, postawa: stojąca bez podpórki, czas 10 minut.

Na zakończenie obchodów odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Hali Widowiskowo – Sportowej o godz. 16:30. Poprowadzi je Ks. Mariusz Jeżewicz wraz z Zespołem Muzycznym Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Na scenie usłyszymy także przedszkolaki oraz młodzież z lubińskich szkół.

Poprzedni artykułZoo zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem
Następny artykułKGHM  dementuje doniesienia o zakończeniu współpracy z NuScale