Stadion piłkarskiego Zagłębia Lubin dołącza do elitarnego grona obiektów sportowych posiadających sponsora i unikalną nazwę. Oficjalne nadanie nazwy KGHM ZAGŁEBIE ARENA to efekt kilkumiesięcznej pracy związanej m.in. ze zmianami infrastrukturalnymi.

Stadion Zagłębia powstał w 2009 roku. Przez ponad dekadę kibice na arenie w Lubinie byli świadkami wielu wydarzeń, włącznie z meczami reprezentacji Polski czy koncertami jubileuszowymi KGHM Polska Miedź S.A. Od dziś, na mocy umowy sponsoringowej, główny obiekt Miedziowych nosi nazwę KGHM ZAGŁĘBIE ARENA.

Nadanie nowej nazwy stadionu Miedziowych to element modernizacji tej areny, podkreślenie naszego zaangażowania. Planu inwestycyjnego, który jako właściciel klubu z powodzeniem realizujemy. Mówię tu m.in. o wymianie krzesełek dla kibiców. Dzisiaj wspólnie cieszymy się z sympatykami klubu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy drużyny – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Kibice przyjeżdżający do Lubina zauważą nową fasadę przy sektorze G. Obiekt zdobi 201 pionowych profili o przekroju litery „Z” rozciągających się na ponad 70 metrów. Każdy z profili ma 11 metrów wysokości, a z przodu widnieje okazały napis KGHM ZAGŁĘBIE ARENA.

Sam logotyp ma ponad 43 metry długości, a wysokość każdej z liter jest spójna z wysokością bramki piłkarskiej – 2,44 metra. Po zmroku napis oświetla energooszczędna instalacja w technologii LED w pełni zasilana przez instalację fotowoltaiczną znajdującą się tuż przy głównym obiekcie Miedziowych.

– Arena zmagań, arena, na której toczy się walka, ale także arena, wokół której zbierają się ludzie kochający piłkarską rywalizację. Uważam, że w tej nazwie zawiera się tyleż prostota, co moc – mówił Michał Kielan, prezes Zagłębia Lubin.

KGHM Zagłębie Lubin w nowy sezon wchodzi nie tylko z piłkarskimi sukcesami, ale też z ambitnymi projektami inwestycyjnymi. Kończy się pierwszy etap przebudowy historycznego dla klubu obiektu – stadionu górniczego. Klub zamierza do końca września wyłonić wykonawcę stadionu górniczego. W ciągu 20 miesięcy ma powstać obiekt spełniający wymogi II ligi piłkarskiej, wraz z podgrzewaną płytą.

Inwestycja dotycząca nowej hali sportowej ma się rozpocząć w 2025 roku. Piłkarze będą tam mieli do dyspozycji pełnowymiarowe boisko, siłownię oraz zaplecze odnowy biologicznej. Przewidziane są również trybuny na 250 miejsc.

Poprzedni artykułNowa wystawa w lubińskim rynku
Następny artykułSztuka jest fantastyczna – konkurs plastyczny od CK Muza