W poniedziałek 2 października maiło miejsce uroczyste otwarcie nowej placówki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Od teraz dzieci z powiatu lubińskiego i polkowickiego, które korzystały ze szkół w Szklarach Gónych i w Lubinie przy Składowej będą miały do dyspozycji szkołę i bursę na miarę XXI wieku. Inwestycję realizowały powiaty lubiński, polkowicki, gmina miejska. Pieniądze pochodził też z Polskiego Ładu i PFRON-u.

Nowe sale dydaktyczne, gabinety dla terapeutów, sala gimnastyczna, konferencyjna, świetne zaplecze socjalne dla kadry pedagogicznej, dla uczniów, ale co równie istotne internat dla 60 dzieci – to główne cechy nowego obiektu przy KEN w Lubinie, gdzie połączone będą placówki ze Szklar Górnych i z Lubina pod wspólną banderą Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

– Ten obiekt to modelowy przykład współpracy rządowo – samorządowej. Środki pochodzą z kilku źródeł – naszego budżetu, miejskiego, Polskiego Ładu, powiatu polkowickiego i PFRON-u – mówił nam Paweł Kleszcze, starosta lubiński. Mam nadzieję, że i uczniowie, i nauczyciele będą z tego obiektu zadowoleni. Mamy tu też internat. W tej dobudowanej części mamy pokoje z kuchnią, stołówką w pełni wyposażone. Tu dzieci będą przebywały przez cały tydzień bez weekendów – dodawał włodarz powiatu.

Poprzedni artykułInauguracja programu Cyfrowa Przyszłość Miedzi
Następny artykułOdblaski mogą uratować życie – policja przypomina