Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali 49-latka, który kierując osobowym volkswagenem miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu. W takim stanie uderzył w ogrodzenie, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był poszukiwany przez lubiński sąd do odsiadki.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 23.09.2023 po godzinie 14.00 w Ścinawie. Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen wjechał w ogrodzenie należące do prywatnej posesji. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i według świadka mógł być nietrzeźwy.

Na interwencję pojechał patrol drogówki. W trakcie wykonywania czynności do policjantów podszedł mężczyzna i oświadczył, że był pasażerem volkswagena i uczestniczył w tym zdarzeniu. Funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Świadek natomiast wskazał, że to właśnie ten mężczyzna prowadził auto i wjechał w płot. Mundurowi zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało bowiem aż 2 promile w jego organizmie. Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych wyszło również na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Po wykonanych czynnościach, policjanci poprosili mężczyznę aby zadzwonił po kogoś znajomego, by zajął się samochodem. Po chwili na miejsce przybył kolega kierowcy. 42-latek został wylegitymowany i standardowo sprawdzony w bazie danych. Po czym okazało się, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lubinie do odbycia kary pozbawienia wolności na 3 miesiące. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego. Nieodpowiedzialnemu kierowcy volkswagena natomiast grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wysoka kara grzywny. Ponadto odpowie za zniszczone ogrodzenie – informuje asp. szt. Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułKoniec „czternastek”. ZUS wypłacił już wszystkie
Następny artykułInauguracja programu Cyfrowa Przyszłość Miedzi