9 sierpnia 2023 roku do lubińskich policjantów zgłosiły się trzy rodziny, które poinformowały o kradzieży nagrobków ich bliskich z cmentarzy w Raszowej, Gogołowicach i Miłoradzicach. Złodzieje całkowicie zdemontowali, a następnie wynieśli nagrobki, bezczeszcząc miejsce spoczynku zmarłych. Policja liczy na pomoc społeczeństwa w znalezieniu sprawców.

Policjanci proszą potencjalnych świadków tego skandalicznego przestępstwa o zgłaszanie się osobiste do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, przy ul. Traugutta 3, bądź telefoniczne pod nr alarmowym 112, bezpośrednio do prowadzącego postępowanie pod nr telefonu 47 8743 292 lub do oficera dyżurnego 47 8743 200.

Jak ustalili funkcjonariusze do przestępstwa tego mogło dojść na przełomie lipca i sierpnia. Jeżeli ktokolwiek widział bądź zobaczy podejrzany samochód parkujący pod cmentarzem, osoby obserwujące nekropolie, noszące podejrzane narzędzia, łopaty lub łomy, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami. Wystarczy krótka informacja, szybki przekaz, że widzimy podejrzaną sytuację. Policjanci sprawdzą każdy sygnał i każdy cmentarz, z którego będzie pochodziło takie zgłoszenie – apeluje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Poprzedni artykułRusza “EkoKino – maraton filmów przyrodniczych”
Następny artykułChciała sprzedać buty, oszukano ją na 2 tys. zł.