W ramach realizowanego projektu „Kulturalne lato” na terenie Powiatu Lubińskiego odbędą się już wkrótce spektakle, warsztaty i koncerty. O bezpłatne atrakcje zadba Centrum Działań Twórczych. Będzie muzyka filmowa, warsztaty i spektakle.

10 sierpnia od godziny 18.00 wystąpi Wroclavia Quartet z koncertem „Muzyka filmowa i nie tylko”, czyli koncert na dachu Inkubatora Przedsiębiorczości – ZOO Lubin. To cztery wyjątkowe instrumenty, cztery piękne i utalentowane kobiety, znane i lubiane hity muzyki filmowej oraz rozrywkowej.

17 sierpnia, o godz. 16.00 zaplanowano warsztaty artystyczne „Jakim jestem drzewem”. Odbędą się one przy CDT w Lubinie. Poprowadzi je wspaniała edukatorka i znana artystka, Krystyna Betiuk. Warsztaty skierowane są dla dzieci i ich rodziców. Ilość miejsc jest ograniczona.

22 sierpnia o godzinie 17.00 będzie miał miejsce spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt „Magiczna fasola”. To wydarzenie odbędzie się na basenach zewnętrznych RCS. Interaktywny spektakl, utrzymany w średniowiecznej konwencji, inspirowany klasyczną baśnią, potraktowaną w nieco przewrotny sposób. Losy głównego bohatera Jaśka stają się podstawą do wyciągania przez dzieci wniosków na temat słuszności jego postępowania i podejmowanych działań i wyborów. Żywa akcja, zabawne formy plastyczne i lalki, muzyka na żywo.

24 sierpnia o 16.00 odbędą się warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych „Autoportret emocjonalny”. Zaplanowano je na terenach przy CDT w Lubinie. Podczas warsztatów uczestnicy będą skupiali się na własnych emocjach, uczuciach, kolorach, sposobie, w jaki postrzegają siebie. Warsztaty to doskonała okazja, by w twórczy sposób zajrzeć w głąb siebie. Samopoznanie to ważna droga to lepszego kontaktu ze sobą i do zrozumienia swoich potrzeb. Warsztaty skierowane są do młodzieży i osób dorosłych. Ilość miejsc jest ograniczona.

26 sierpnia o godz. 15.00 będzie miał miejsce spektakl muzyczny Teatru Atofri „Uśnijże mi, uśnij”. Przedstawienie odbędzie się na terenach przy Ośrodku Działań Edukacyjnych i Twórczych Schroniska Młodzieżowego “Pałacyk” w Ścinawie. Spektakl muzyczny w wykonaniu aktorek Teatru Atofri. Śpiewane historie zachęcają dzieci do wspólnego śpiewania i do swobodnego tańca. W programie staropolskie kołysanki z Lubelszczyzny, Kurpi i Wielkopolski.

Projekt „Kulturalne lato” to wspólna inicjatywa Fundacji „Kulturolubni” i Centrum Działań Twórczych w Lubinie. Jego realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, w ramach programu „Z kulturą na Ty!”. Projekt będzie realizowany przez 3 lata. W latach 2023-2025 odbędzie się dla mieszkańców regionu łącznie 18 wydarzeń: 6 koncertów, 5 spektakli teatralnych, 7 warsztatów.

Szczegóły pojawiać się będą na www.kulturolubni.pl i www.cdt.lubin.pl

Poprzedni artykułPolicjanci zapobiegli samobójstwu
Następny artykułŚwięto Wojska Polskiego w Lubinie