Rozbity samochód, uszkodzony płot i skrzynka energetyczna to finał przejażdżki dwóch 16-latek, które bez wiedzy rodziców zabrały auto. Obie były pijane. Nastolatki oddaliły się z miejsca zdarzenia pozostawiając samochód z włączonym silnikiem. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W nocy, z niedzieli na poniedziałek, dyżurny lubińskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin. Na miejscu policjanci zastali właścicieli uszkodzonego płotu i porzucony samochód marki Peugeot z włączonym silnikiem.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, w samochodzie tym w chwili zdarzenia znajdowały się dwie młode kobiety. Świadkowie usłyszeli hałas i nagle w ich domach zabrakło prądu. Kiedy wyszli na zewnątrz zauważyli uszkodzoną skrzynkę energetyczną i ogrodzenie. Nastolatki poprosiły o niezgłaszanie nikomu tego incydentu, a następnie pozostawiając auto z włączonym silnikiem, oddaliły się w nieznanym kierunku. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu i udali się do jego domu, w którym zastali dwie 16-latki. Młode kobiety przyznały się, że samochód należy do ojca jednej z nich i wzięły auto bez jego zgody. Oświadczyły, że kierowały na zmianę i chciały się tylko przejechać po bocznych drogach. W pewnym momencie, jedna z nich chcąc wycofać samochód, wjechała w płot i skrzynkę energetyczną, uszkadzając je. Policjanci wyczuli od 16-latek zapach alkoholu. Obie zostały przebadane alkomatem. Wynik wskazał, że nastolatka, która w chwili zdarzenia kierowała busem, miała w swoim organizmie promil alkoholu, natomiast jej koleżanka 1,1 promila tej substancji. Z uwagi na wiek kobiet o całej sytuacji zostali powiadomieni rodzice. Po wykonanych czynnościach 16-latki wróciły do swoich domów. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułŁapanki, strzały i bieg – hołd Powstańcom Warszawskich – FOTO
Następny artykuł20. lubiński weekend z grami bez prądu w CK Muza