Dwaj policjanci, jeden z Lubina, drugi z Legnicy, będąc w trasie, trafili na wypadek na autostradzie A4 z udziałem motocyklisty i auta osobowego. Zanim na miejscu pojawiły się służby policjanci udzielili pomocy poszkodowanym i zabezpieczyli miejsce wypadku.

20 lipca 2023 roku, około godziny 12:00 sierż. Krystian Winnik, przewodnik psa służbowego z lubińskiej komendy powiatowej, wracał autostradą A4 ze swoim czworonożnym partnerem z Wrocławia do Lubina.

– W pewnym momencie zauważył tworzący się korek na przeciwległej jezdni, a następnie stojący radiowóz i biegnącego na miejsce zdarzenia policjanta z innej jednostki. Natychmiast włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, aby jak najszybciej pomóc poszkodowanym w zdarzeniu drogowym osobom. Na miejscu policjant zastał leżącą na pasie zieleni kobietę. Obok niej znajdował się mężczyzna i funkcjonariusz asp. szt. Zbigniew Morawski z Samodzielnego Pododdziału Policji w Legnicy, który chwilę wcześniej dotarł do poszkodowanych. Jak ustalili stróże prawa, małżeństwo podróżowało motocyklem w kierunku Wrocławia. W trakcie jazdy kierujący jednośladem zahaczył o tył samochodu osobowego jadącego przed nim, w wyniku czego motocykl przewrócił się. Kierowca osobówki nie odniósł obrażeń. Mundurowi natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej leżącej na ziemi kobiecie. Była przytomna. Policjanci ułożyli poszkodowaną w pozycji bezpiecznej i monitorowali jej funkcje życiowe do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Oboje poszkodowani byli w szoku i nie pamiętali chwili zdarzenia. W związku z odniesionymi obrażeniami, konieczne było przetransportowanie rannej helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Jej mąż został przewieziony do placówki medycznej karetką pogotowia – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułSierpień w ZOO dla dzieci
Następny artykułBieg o godzinie „W” po raz szósty w Lubinie