Lubińscy policjanci zatrzymali 24-latka, który podejrzany jest o kradzież dziecięcego elektrycznego samochodu, który właściciele trzymali na klatce schodowej. Pokrzywdzona zauważyła i rozpoznała swoją własność, kiedy mężczyzna dodał na portalu społecznościowym relację z przejażdżki jego dziecka w tym samochodzie i natychmiast powiadomiła funkcjonariuszy.

Policjanci lubińskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży elektrycznego dziecięcego samochodu, sterowanego na pilota.

– Jak ustalili mundurowi, właściciele trzymali ten zabawkowy pojazd przed drzwiami mieszkania, na klatce schodowej. Stał się on niestety łupem 24-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. Sprawca nie dość, że ukradł pojazd, to jeszcze dodał relację na portalu społecznościowym jak jego dziecko jeździ tym autkiem. Zauważyła to pokrzywdzona i zgłosiła sprawę lubińskim policjantom. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego o ten czyn 24-latka. Pojazd odnaleźli w zaroślach, kilkaset metrów od miejsca zamieszkania sprawcy. Autko wróciło do dziecka zgłaszającej. Zatrzymany mężczyzna początkowo tłumaczył się, że kupił zabawkę od innej osoby. Finalnie przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał karze. Na podstawie tego zdarzenia policjanci apelują, aby nie zostawiać swoich rowerów bez nadzoru nawet na kilka chwil. Wchodząc do sklepu czy na chwilę do mieszkania, pamiętajmy, żeby jednoślad dokładnie zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą. Nigdy nie wiemy, czy nie znajdzie się osoba, która skorzysta z łatwej okazji i nie ukradnie naszej własności – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułHuta Miedzi Cedynia z prestiżowym znakiem The Copper Mark
Następny artykułPomagali, a teraz sami potrzebują pomocy. Spłonął im dom w Osieku