17 czerwca w sobotę w Chróstniku odbędzie się festyn charytatywny z myślą o Marcelince Zalewskiej. Dziewczynka jest poważnie chora, a zebrane środki pieniężne pomogą w jej leczeniu i daniu jej możliwości dalszego życia. Organizatorzy zadbali o sporo atrakcji, licytacji i wydarzeń podczas festynu.

Od godziny 11 do 15 na boisku i placu rowerowym w Chróstniku odbędzie się festyn charytatywny dla Marcelinki Zalewskiej. Żeby dać dziewczynce szansę na życie konieczne jest leczenie w Chinach, gdzie dziecko pod opieką dwojga rodziców ma przebywać minimum 4 miesiące. Marcelina choruje na MLD (leukodystrofia metachromatyczna). To bardzo rzadka choroba genetyczna, która zjada jej układ nerwowy.

– Błędne leczenie zabrało czas, diagnoza przyszła za późno! Ta podstępna choroba zabija nam dziecko! Marcelina przestanie chodzić. Przestanie siedzieć, Przestanie jeść, widzieć i mówić … jakość jej życia jest w Twoich rękach. Marcelina została wyrzucona z leczenia w Mediolanie i Izrael,u a proponowana terapia w Polsce nie dojdzie do skutku z powodu pogarszającego się jej stanu zdrowia, ale nie poddamy się. Nadal szukamy alternatywnej terapii na całym świecie. Zrobimy wszystko żeby uratować nasze dziecko. Jest nadzieja na leczenie w USA, Chinach i Wielkiej Brytanii, czekamy na odpowiedź. Potrzebujemy włączyć leczenie objawowe. Kosztowną Rehabilitacje w Polsce i poza granicami naszego kraju, która spowalnia proces choroby oraz poprawia jakość jej życia. Potrzebne są wózek inwalidzki, pionizator, krzesełko do karmienia, specjalny fotelik samochodowy, ortezy na nogi i plecy, wanna do masażu wirowego i inne a także niezliczoną ilość specjalistycznych konsultacji – piszą na zrzutka.pl rodzice Marcelinki.

 

 

Poprzedni artykułZ kastetem na dzieci, by ukraść telefony
Następny artykułFałszywy policjant wyłudził od seniorki 80 tys. zł