KGHM Cup w Lubinie odbywa się po raz 7. Polska Miedź jako główny sponsor zadbał o to, by w tym roku na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie spotkały 32 drużyny z Polski i zagranicy. Młodzi piłkarze walczą o podium w dwóch kategoriach – U8 i U9. W sumie to 320 zawodników. O organizację i przebieg dbają wolontariusze KGHM.

Lubin, Jawor, Polkowice, Legnica, Wrocław, ale i drużyny z Czech to kilka tylko miejsc, z których na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U8-U9 KGHM Cup do Lubina przyjechali młodzi piłkarze. Są emocje, wspaniały doping bliskich, a w tle puchary, medale i nagrody rzeczowe, o które walczą młodzi zawodnicy. Nad przebiegiem wydarzenia czuwają wolontariusze KGHM .

– Nasi wolontariusze mają dziś bardzo odpowiedzialne zadania. To oni protokołują przebieg meczów, to oni podają wyniki, to oni nazwiska strzelców bramek a to jest szalenie ważne do wyboru choćby strzelca turnieju. Jak zwykle nasi pracownicy nie zawiedli. Łączymy ten dzień prze pięknej pogodzie z wolontariatem rodzinnym. Są tu nasi pracownicy wraz z dziećmi, które też pomagają – mówiła nam Natalia Kalinowska, koordynator wolontariatu KGHM.

Mecze trwają 15 min a między nimi mają miejsce przerwy 5 minut. Popołudniu okaże się, kto z Lubina wywiezie puchar, a może zadbają o to gospodarze, by najwyższy trofeum zostało w stolicy polskiej miedzi.

Poprzedni artykułTurniej Bocci po raz IX – FOTO
Następny artykułPierwsze lubiński Dni Jogi