W hali przy ulicy Składowej w Lubinie 2 czerwca zaroiło się od pracodawców oferujących zatrudnienie. Targi pracy skupiły 60 pracodawców, z którymi chętnie spotkali się młodzi lubinianie. To oni dominowali podczas wydarzenia, które odbyło się dzięki współpracy Związku Pracodawców Polska Miedź, KGHM i Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie.

Związek pracodawców Polska Miedź , KGHM Polska Miedź i Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie zaprosiły mieszkańców stolicy polskiej miedzi na targi pracy.

– Dzisiejsze wydarzenie to efekt współpracy kilku jednostek. Bez dobrej współpracy nie udałoby się tego z realizować. Mamy tu ponad 60 pracodawców i wielu młodych ludzi. To zaś zasługa dyrektorów szkół, którzy umożliwili wyjście młodzieży z lekcji. Pracodawcy mają swoje potrzeby i szukają pracowników. Ta młodzież za kilka lat będzie na rynku pracy i dobrze , że dziś mają możliwość zapoznania się z oczekiwaniami pracodawcy, ale też w drugą stronę – pracodawcy w rozmowach z młodymi ludźmi mogą też wykształcić pewien obraz tego, czego oni oczekują i przygotować się na to – mówił Piotr Karwan, wiceprezes ZPPM.

Można sobie zadawać pytanie, po co teraz organizować targi pracy przy stopie bezrobocia 3,9 w powiecie, przy tak niskiej liczbie osób bezrobotnych zarejestrowanych jak 1300 na cały powiat. Mimo to uważamy, że jest to atrakcyjne przedsięwzięcie z tego względu, ze istnieje możliwość konfrontacji na płaszczyźnie pracodawca i przyszły pracownik, placówka edukacyjna, przyszły student i uczeń. Ta współpraca jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach żeby pracodawcy wiedzieli czego oczekiwać od potencjalnego pracownika a pracownik żeby wiedział czego oczekują pracownicy – dodawała Wioletta Jagielska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie.

Poprzedni artykułRuszyła nowa instalacja KGHM w Hucie Miedzi Legnica
Następny artykułTurniej Bocci po raz IX – FOTO