Bezpieczny i przyjazny dom dla dzieci z Zagłębia Miedziowego – w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego KGHM podsumowuje swoją kampanię społeczną „Mie(dź) Rodzinę”. W ciągu kilku lat trwania akcji udało się znaleźć nowy dom dla 40 dzieci z regionu.

KGHM przy wsparciu samorządów Zagłębia Miedziowego i organizacji pozarządowych poszukuje rodziców zastępczych dla potrzebujących dzieci z regionu. Kampania obejmuje również wydarzenia integracyjne, porady psychologiczne, akcje charytatywne czy szkolenia doskonalące kompetencje rodzicielskie. Dodatkowo Fundacja KGHM wspierała projekty szkoleń dla rodziców zastępczych oraz wyjazdów wakacyjnych dzieci z pieczy zastępczej.

– Wspieramy swoją obecnością i cieszymy się z każdej akcji promującej rodzicielstwo zastępcze, bo wiemy jak ważny jest to temat. Stale brakuje bowiem kandydatów na rodziców zastępczych. Ta rola to niezwykłe wyzwanie i odpowiedzialność. Zachęcamy zatem wszystkich do świadomych decyzji i wyboru takiej właśnie życiowej drogi – powiedziała Joanna Krell, mama zastępcza, pracownik GK KGHM oraz przedstawicielka pierwszego w Zagłębiu Miedziowym Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Mieć Rodzinę”.

– Pod pojęciem Rodzina KGHM mieści się cały ogrom naszych działań. Począwszy od wolontariatu pracowniczego poprzez szkolenia dla rodziców oraz kampanię społeczną „Mie(dź) Rodzinę”. Budowanie więzi rodzicielskich wymaga ogromnego poświęcenia i zaangażowania. Tak rozumiemy naszą prospołeczną misję i takie projekty promujemy – dodała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy spółki.

W tym roku miedziowa spółka przy wsparciu Stowarzyszenia Bieg Piastów zorganizowała m.in. Rajd Rodzin Zastępczych w Jakuszycach. Uczestnicy promowali ideę rodzicielstwa zastępczego, ale też wzięli udział w rowerowej wycieczce i posprzątali trasę rajdu. Nie zabrakło wspólnej zabawy i ogniska na zakończenie wydarzenia.

Kampania Mie(dź) Rodzinę została zainicjowana przez KGHM w 2019 roku. W działania promujące rodzicielstwo zastępcze włączyli się również przedstawiciele lokalnego biznesu i samorządowcy z Dolnego Śląska. W ubiegłych latach miedziowa spółka wspierała instytucje pomocowe organizując m.in.: wycieczkę rowerową dla rodzin zastępczych w Jakuszycach czy też Rodzinne Strefy Animacji z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Zainteresowanych rodzicielstwem zastępczym zapraszamy na stronę miedzrodzine.pl, aby dowiedzieć się więcej o pieczy zastępczej lub do kontaktu na adres csr@kghm.com.

Piecza zastępcza to forma tymczasowej opieki nad dzieckiem, którego rodzice są nieznani lub zostali częściowo albo całkowicie pozbawieni władzy rodzicielskiej. Rolę rodzica zastępczego mogą pełnić zarówno osoby spokrewnione z dzieckiem, jak i obce – nie musi być nimi para czy małżeństwo. Rodzicem zastępczym może zostać także osoba samotna.

Poprzedni artykułWspólnie dla rozwoju zielonych technologii – KGHM podpisał list intencyjny z Ministerstwem Klimatu i Środowiska
Następny artykułRuszyła nowa instalacja KGHM w Hucie Miedzi Legnica