Zespół Pieśni i Tańca Gwarkowie z Lubina dał niesamowity koncert taneczny. Formacja istniejąca już od 38 lat tradycyjnie już organizuje pokazy dla rodziców. W tym roku podczas uroczystości, która miała miejsce w hali RCS wręczono statuetki sponsorom. Podziękowano m.in. Fundacji KGHM Polska Miedź. Te młode tancerki, które po wielu latach kończą przygodę z zespołem odebrały również pamiątkowe figurki.

Kolorowo, dynamicznie, różnorodnie – tak w kilku słowach można opisać koncert, który Zespół Pieśni i Tańca Gwarkowie dał w sobotę 27 maja w hali RCS. Na widowni zasiedli bliscy młodych artystek, a na scenie można było podziwiać tancerki od 5 roku życia do 40+. Zespół podziękował sponsorom wręczając symboliczne statuetki. Wśród wyróżnionych była też Fundacja KGHM. Figurkę odebrał Paweł Piasecki, dyrektor naczelny ZG Rudna.

Na parkiecie swoje umiejętności prezentowało 150 tancerek. Weronika Majstrowicz w zespole jest od 12 lat.

– Taniec daje mi satysfakcję, rozluźnienie po ciężkich dniach. To chwila odetchnienia, gdy mogę poczuć, że to, co robię ma sens, a nie tak jak w szkole ciągle nas cisną. W zespole jest chwila odreagowania. Dziś tańczymy dla rodzin i nie jest to pierwszy raz. Inaczej się tańczy dla bliskich. Jest większa presja, by czegoś nie zepsuć i się nie pomylić – mówiła Weronika.

– Dzisiejszy koncert to wyjątkowa chwila, gdy możemy się podzielić z bliskimi swoją pasją. Jest to trochę presja żeby wypaść jak najlepiej – dodawała Maja Hajduk.

– Tańczę od 4 roku życia, a zatem od 13 lat. Dziś ten koncert to coś niesamowitego. Pokazujemy rodzinom coś, nad czym pracujemy cały rok. Wiemy, że to docenią. Taniec to teraz sposób na życie – mówiła Hania Węglińska.

Poprzedni artykułLubinianie też mogą zwiedzić legnicką hutę – FOTO
Następny artykułWspólnie dla rozwoju zielonych technologii – KGHM podpisał list intencyjny z Ministerstwem Klimatu i Środowiska