Wielu wolontariuszy i organizacji z regionu wspierało niedzielny Bieg na 4 łapy. Wśród pomocników byli wolontariusze KGHM, Stowarzyszenie Grzybowa Góra czy wolontariat SP 14. Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja Life Code. Uzbierano ponad 23 400 zł. Pieniądze pomogą podopiecznym czworonogom.

Na starcie biegu głównego w Parku Leśnym w Lubinie w niedzielę 21 maja stanęło ok. 120 osób. Niektórzy biegi ze swoimi psami. Najmłodsi na dystansach 100, 200 i 300 metrów też tłumnie przebierali nóżkami. Dorośli mieli do pokonania ok. 5500 metrów. Zadbano o strefę gastronomiczną i różne atrakcje, z których dochód trafił do puszek Fundacji.

– Są pierogi, grochówka, rosół niedzielny, kiełbasa z grilla, wata cukrowa, popcorn. Na pchlim targu można kupić świetne drobiazgi. Jest loteria fantowa i nagroda główna dwudniowy pobyt dla dwóch osób w Górach Sowich. Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowani. To nasze pierwsze takie wydarzenie dla czworonogów i jesteśmy wzruszeni, ze tak wiele osób wzięło w tym udział – mówiła Aleksandra Kurek ze Stowarzyszenia Grzybowa Góra.

Organizację wspierali wolontariusze KGHM. 

Nasi pracownicy są nieocenieni. Ci, którzy angażują się w wolontariat biorą udział w różnorodnych imprezach. Dziś coś wyjątkowego – Bieg na 4 łapy. Po pierwsze to promocja zdrowia, po drugie promocja aktywności fizycznej, rodzinnego spędzania czasu, ale i pomoc zwierzętom. Są tu psi behawioryści. Jest wiele atrakcji towarzyszących, w których pomagają nasi wolontariusze – dodawała Natalia Duda, koordynator Wolontariatu KGHM.

Poprzedni artykułKGHM wspiera instytucje kultury w całej Polsce
Następny artykułPomnik Św. Floriana stanął przy Hucie Miedzi Legnica