Ogród Zoologiczny w Lubinie zaprasza na obchody Światowego Dnia Pszczół. To wyjątkowe święto będzie miało miejsce w sobotę 20 maja 2023. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na wagę pszczół w życiu człowieka i przyrody.

Światowy Dzień Pszczół został ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Od 2018 znajduje się w kalendarzu świąt, a jego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie pszczół i innych zapylaczy dla pozyskiwania żywności na świecie oraz eliminacja zagrożeń, które towarzyszą pszczołom.

Ogród Zoologiczny w Lubinie aktywnie wspiera pszczoły i edukuje o ich znaczeniu dla gospodarki żywnościowej świata od wielu lat. Także w tym roku planowane są obchody święta pszczół na terenie ZOO Lubin we współpracy z Pasieką “Zuzia”.

W programie wydarzenia znajdą się prelekcje przybliżające człowiekowi świat pszczół:
godz. 14:20 – Rola pszczół w przyrodzie, sala konferencyjna, prowadzenie: Jerzy Nawara, Pasieka Zuzia
godz. 15.20 – Pszczele co nieco, sala konferencyjna, prowadzenie: Iwona Skrypin, ZOO Lubin
godz. 16.30 – Właściwości zdrowotne miodu, sala konferencyjna, prowadzenie: Bogusława Nawara, Pasieka Zuzia
Oprócz prelekcji zaplanowany jest także przyspieszony kurs tworzenia hoteli dla dzikich zapylaczy, gdzie każdy chętny własnoręcznie wykona hotel dla owadów. Nie zapominamy również o najmłodszych, którzy w strefie “Owady Wśród Nas” będą mogli zapoznać się ze światem tych małych bezkręgowców.
Dla osób chcących pochwalić się pszczelą wiedzą, przewidziano loterię z nagrodami.
Na deser, o godzinie 17:30 w planie jest projekcja filmu “Łowcy miodu” do sali konferencyjnej.

Wszystko to odbędzie się w Inkubatorze Przedsiębiorczości na terenie ZOO Lubin w godzinach 14:00-18:00. Całość wydarzenia uświetni miodowe, plenerowe stoisko Pasieki “Zuzia”.

Poprzedni artykułMistrzynie Polski jak z obrazka – konkurs plastyczny w Muzie
Następny artykułBezpłatny wyjazd z Lubina na marsz w Warszawie