Bez prawa jazdy, z zakazami prowadzenia pojazdów, bez badań technicznych, a do tego poszukiwany do odsiedzenia kary – taki „kąsek” wpadł w ręce policjantek z Ruchu Drogowego w Lubinie. „Kolekcjoner” już został przewieziony do zakładu karnego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariuszki ruchu drogowego lubińskiej komendy, na jednej z ulic w Lubinie zatrzymały do kontroli drogowej kierującego fiatem. Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach szybko wyszło na jaw jaki jest tego powód. – Okazało się, że 32-latek bardzo lekceważąco podchodził do obowiązującego prawa, a także bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, bowiem sąd już czterokrotnie zakazywał mu jazdy samochodem. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności na 1,5 roku. Mundurowe ustaliły, że ten nieodpowiedzialny mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, za kierowanie samochodem znajdując się pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Policjantki zatrzymały również 32-latkowi dowód rejestracyjny, gdyż ostatnie badania techniczne auta którym kierował, były robione 5 lat temu – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Lubinianin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po przedstawieniu mu zarzutów za popełnione przestępstwo niestosowania się do zakazu sądowego, został przekonwojowany do zakładu karnego na najbliższe półtora roku. Nieodpowiedzialnemu 32 – latkowi, za popełnione przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzedni artykułGala finałowa Festiwalu Piosenki Przedszkolnej
Następny artykułDobra kondycja finansowa i stabilna produkcja miedzi – wyniki KGHM za I kwartał 2023