W kręgielni RCS w Lubinie odbyły się XIX Dolnośląskie Mistrzostwa Kręglarskie „Sprawni razem”. Szczyt podium zdobyła drużyna z Lubina. Drugie miejsce zgarnęli goście z Głogowa. W sumie o miano najlepszych walczyło 8 zespołów, w tym dwa z Lubina.

Po długiej pandemicznej przerwie w kręgielni RCS w Lubinie na torach stanęło 8 drużyn, który powalczyły o podium w kategorii województwa. Najlepsi okazali się lubinianie z drużyny SOSW Szklary Górne. To oni będą brali udział w w Mistrzostwach Polski.

– Jest siedem placówek, ale z Lubina dwie drużyny, bo nasz ośrodek ma dwie lokalizację. Każde mistrzostwa mają współorganizatora i wsparcie finansowe. Pomaga nam RCS a patronat mamy od Starosty Lubińskiego, który ufundował puchary i nagrody dla najlepszych. Wsparcie mamy też od Rady Rodziców i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Najlepsi wezmą udział w mistrzostwach Polski, nie jest wykluczone, że będą one zorganizowane właśnie w Lubinie tak, jak kilka lat z rzędu wcześniej – podkreślała Katarzyna Jania, nauczyciel wychowania fizycznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych.

Poprzedni artykułPoszukiwani trafili w ręce policji, Dwóch do domu, dwóch za kraty
Następny artykułKGHM startuje z nowym programem edukacyjnym dla uczniów – FOTO