Nadleśnictwo Lubin 28 lutego zakończyło wycinkę i trzebież na terenach leśnych. Teraz przyszedł czas na uzupełnienie wyciętego drzewostanu. Lubinianie mieli okazję wziąć udział w społecznym sadzeniu lasu 17 kwietnia. Pod okiem leśników do ziemi miało trafić blisko 3 000 sadzonek buka i lipy.

Służby z Nadleśnictwa Lubin czekały 17 kwietnia na chętnych mieszkańców Lubina i okolic, by wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa”, która polegała na wspólnym sadzeniu nowych drzew. Na chętnych czekały nowe łopaty i instruktaż specjalistów, ale też drobny upominek.

– Gdyby ktoś chciał zabrać i posadzić u siebie na posesji, to mamy tu sadzonki sosny dla mieszkańców. Przygotowaliśmy około 3 tys. sadzonek buka. To uzupełni las w miejscach, gdzie trzeba było wyciąć drzewa, bo zamierały. Cała powierzchnia objęta była trzebieżą, czyli usunięciem chorych drzew, które przeszkadzały zdrowym w prawidłowym rozwoju. W tym miejscu mamy już wszystko, co było do wycięcia i to co do posadzenia – mówił Norbert Wende, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Lubin.

Jak zapewnia Nadleśnictwo w tym roku zakończono już usuwanie chorego drzewostanu i poniedziałkową akcją zamknięto też kolejny etap sadzenia drzew.

Poprzedni artykułZielony raj w SP 14, czyli festiwal roślin – FOTO
Następny artykułMammograf za 2 mln zł czeka na pacjentki w MCZ