Lubińscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą “Bezpieczny rowerzysta”. Akcja ma na celu z jednej strony poprawę bezpieczeństwa kierujących rowerami, a z drugiej egzekwowanie stosowania się do przepisów regulujących relację kierujący pojazdem mechanicznym – kierujący jednośladem, a inny uczestnik ruchu drogowego.

Z uwagi na to, że piesi i rowerzyści to grupa szczególnie narażona na udział w zdarzeniach drogowych czego skutkiem jest utrata zdrowia, a nawet życia, mundurowi szczególnym nadzorem objęli skrzyżowania, przejazdy dla rowerzystów oraz przejścia dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do wypadku czy kolizji z udziałem niechronionego uczestnika ruchu.

– Głównym celem działań jest zminimalizowanie niepożądanych zachowań wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na ograniczanie liczby zdarzeń drogowych z udziałem wszystkich uczestników ruchu drogowego zdecydowanie ma wpływ zarówno stosowanie się do obowiązujących przepisów oraz zachowanie zdrowego rozsądku. Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów. Kierowcy nie mogą zapomnieć, że zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych czy przejazdu dla rowerów muszą zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa tym, którzy wchodzą lub wjeżdżają na to przejście bądź przejazd – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułOkradli znajomych. Złodzieje trafili już do celi
Następny artykułŚwięconka na stadionie Zagłębia Lubin – FOTO