W niedzielę 5 marca będzie okazja, by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych, ale też pomóc choremu dziecku. W Parku Linowym na Przylesiu w Lubinie odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Trasa to zaledwie 1963 metry, a zatem niespełna 2 km. To symboliczna liczba wskazująca na rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego.

Będzie można pobiegać, ale też zrobić coś dobrego. Bieg Tropem Wilczym ruszy o 12.00 w niedzielę 5 marca. Przed tym wydarzeniem krótkie dystanse czekają na małych biegaczy, ale poza tym prowadzona będzie akcja zbiórki pieniędzy na leczenie 7-letniej Julki Nieckarz, która ma poważne kłopoty z nóżkami. Leczenie, jakiemu poddawane jest dziecko prowadzone jest w USA i nie należy do tanich. Biegacze w niedzielę otrzymają specjalne pakiety.

– Na bieg nie ma zapisów. Mamy 300 pakietów i w myśl powiedzenia „kto pierwszy, ten lepszy” otrzymają je ci, którzy stawią się w biurze zawodów szybciej niż inni. Pakiety będą wydawane od 11.15 – informuje Paweł Kijowski, jeden z organizatorów.

Podczas imprezy sprzedawane będą słodkie wypieki, z których dochód trafi do puszek z przeznaczeniem na kontynuację leczenia małej lubinianki. Jula ma 7 lat i cierpi na wrodzoną wadę niedorozwoju nóżek. Ma za sobą już kilka poważnych operacji. Dziecko można wesprzeć wpłacając pieniądze na jej konto na platformie siepomaga, gdzie można też więcej dowiedzieć się o jej schorzeniu.https://www.siepomaga.pl/nozka-julci?fbclid=IwAR0j5stRjTNrKf30nfUNVr7w5ht2o5Q8VndYQoZO-Qc96rU65wyjQaRkUeI

Poza tym o Julii można poczytać na jej profilu na facebooku
https://www.facebook.com/PaulinaNieckarzMama

inf. redakcja

Poprzedni artykułOstatni dzień akcji “Ferie z RCS” – FOTO
Następny artykuł300 pakietów na bieg Tropem Wilczym – FOTO