W ramach akcji „Ferie z RCS” odbyły się zajęcia z byłymi piłkarkami ręcznymi skupionymi obecnie wokół Stowarzyszenia Rozwoju Piłki Ręcznej SportFuture. Dzieci w różnym przedziale wiekowym przybył do SP 14 w czwartkowe przedpołudnie, by na sportowo spędzić czas. Zadbano o mnóstwo ruchowych atrakcji.

Na zajęcia z Kają Załęczną i innymi piłkarkami ręcznymi zaprosiło dzieci Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie w ramach akcji „Ferie z RCS”. Zajęcia odbyły się w sali gimnastycznej SP 14 w Lubinie. Po pierwszy przy okazji sportu drużynowego, jakim jest piłka ręczna, wpajano dzieciom zasady gry fair play, ale zadbano też o wiele różnych konkurencji.

– Dziś ma być przede wszystkim zabawa, coś fajnego dla tych, co już coś potrafią i dla tych, którzy są początkujący i nigdy nie mieli do czynienia z piłką ręczną. Są gry i zabawy biegowe, tory przeszkód z elementami piłki ręcznej z rzutem na końcu i podstawy obcowania z piłką w zależności zaawansowania zawodników – mówiła Kaja Załęczna.

– Lubię sport, bo daje mi siły. Gram na co dzień w siatkówkę. Należę do Uczniowskiego Klubu Piłki Siatkowej. Trenujemy codziennie w szkole. W przyszłości chcę zostać zawodową piłkarką, bo uwielbiam sport – mówiła 9-letnia Lena. – Przyszedłem, bo chciałem coś zrobić i aktywnie spędzić ferie. Sport daje mi siłę i energię. Sport jest bardzo zdrowy. Gram na co dzień w koszykówkę – dodawał Antek, lat 8.

Poprzedni artykułUkraina 365 – drastyczne eksponaty na nowej wystawie – FOTO
Następny artykułOstatni dzień akcji “Ferie z RCS” – FOTO