Lubin zbiera pieniądze w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie powiatu działa 135 wolontariuszy w ramach 517. sztabu WOŚP. Jest kilak miejsc, w których zmarznięci wolontariusze mogą się ogrzać i napić ciepłej herbaty, ale choć aura zimowa, to serca rozgrzane,. Lubinianie nie szczędzą pieniędzy i wspierają Jurka Owsiaka w walce z sepsa.

Wśród wolontariuszy na terenie powiatu lubińskiego jest wielu stałych, ale też i nowych, którzy zawsze marzyli o tym, by pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, jak Alan Grabowski, który pierwszy raz przyłączył się do tego szczytnego celu. Prawie już 13-letni chłopiec, mówi, że warto pomagać i zachęca każdego do pomocy, bo jak zapewnia, to świetne przeżycie.

Te działania dodają nam skrzydeł. Przychodzimy na szkolenie z roku na rok i widzimy, że są wolontariusze, którzy grają z nami od lat. Poza tym przychodzą z dziećmi. To buduje, że działają z nami pokolenia. Mimo przeciwności losu dlatego właśnie wciąż nam się chce – mówi Beata Rzepka szefowa sztabu 517. w Lubinie.

Lubinianie sporo atrakcji spotkają jeszcze od 14.00 do 17:00 w Galerii Curpum Arena, gdzie odbędzie się koncert „Dzieci dzieciom”. Na scenie wystąpią mali mieszkańcy z lubińskich szkół i przedszkoli. Od 17:00 na szereg imprez i licytacji zaprasza CK Muza. Zaś o 20.00 będzie można wziąć udział w „Światełku do nieba”, które odbędzie się na ternie SP 10. Zaplanowano balony ledowe i zimne ognie.

Poprzedni artykułKolędy, pastorałki i muzyka rozrywkowa od KGHM – FOTO
Następny artykuł31. Finał WOŚP w Galerii Cuprum Arena – FOTO