To już dwunasta edycja ogólnopolskiego wydarzenia, którego pomysłodawcą jest stowarzyszenie „Jestem na pTAK!”. W tym roku lubińskie zoo zaprasza wcześniej na słuchanie ptaków. W Parku Wrocławski w związku z tym wydarzeniem sporo będzie się działo 3 i 4 lutego.

Do tej pory nasłuchiwano sów na przełomie marca i kwietnia, a w tym roku lubińskie zoo zaprasza w teren nieco wcześniej, bo już na początku lutego. – Zima jakaś taka lżejsza, śniegu jakby mniej, więc i sowy czują wiosnę szybciej, niż jeszcze dziesięć lat temu. Już w lutym swój okres godowy rozpoczynają puszczyki i puchacze, więc jest duża szansa je usłyszeć. Ogród Zoologiczny w Lubinie tradycyjnie nie może przegapić takiej okazji i zachęcamy Was do tego samego. Przygotowaliśmy serię wydarzeń, aby każdy znalazł coś dla siebie – zapewnia Agata Bończak z lubińskiego zoo.
Harmonogram zajęć:

3.02.2023 (piątek), godz. 9:00-10:00 – Zajęcia dla grup zorganizowanych “Oblicza sów”. Poznaj sowy mieszkające w Ogrodzie Zoologicznym w Lubinie i utrwal ich oblicze na dłużej. Zapraszamy klasy I-III szkół podstawowych. Udział bezpłatny. Zapisy pod nr tel. 734170991.

4.02.2023 (sobota), godz. 10:00-11:00 – Zajęcia dla uczestników indywidualnych “Oblicza sów” – zobacz, usłysz, uruchom wyobraźnię. Uczestnicy poznają różne gatunki sów zamieszkujące Ogród Zoologiczny w Lubinie, a także nauczą się ich rozpoznawania po głosach. Dodatkowo wykonają sowę techniką string art. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat (wraz z opiekunami). Udział bezpłatny. Zapisy pod nr tel. 734170991.

4.02.2023r (sobota), godz. 16:00 – wycieczka terenowa w poszukiwaniu sów w okolice lasów Zimnej Wody. Naszym celem będą dwa gatunki: sóweczka oraz puszczyk. Warto ubrać się ciepło i zabrać ze sobą lornetkę. Wyjazd z parkingu przy MPWiK o godzinie 16:00, transport we własnym zakresie, udział bezpłatny, bez zapisów.

 

Poprzedni artykułKrok bliżej do atomu w KGHM
Następny artykuł KOSMONOLITH – Koncert Kamila Rogińskiego