Dzieci z lubińskiej „trójki” uczą babcie i dziadków, jak nie dać się oszukać. „Babciu! Dziadku! Jeśli wnuczek potrzebuje gotówki, nie wyrzucaj pieniędzy przez okno-przekaż je tylko jemu-osobiście” To jedna z przestróg, jakie nagrały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubinie. Osoby starsze, samotnie zamieszkujące i często nieporadne, najczęściej padają ofiarami bezdusznych przestępców. Często ich ofiarami stają się nasi dziadkowie.

Dzień Babci i Dziadka stały się okazją, aby rozmawiać, ostrzegać i uświadamiać seniorów, co mają robić, kiedy na przykład odbiorą telefon od fałszywego wnuczka lub policjanta. Lubińscy dzielnicowi, będąc w swoich rejonach służbowych, starają się dotrzeć do wielu seniorów i przekazać ostrzeżenia i informacje na temat metod działania oszustów.

– Do swoich działań funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubinie. Dzieci przygotowały ostrzeżenia kierowane do wszystkich seniorów. Ich treść jest bardzo cenna, zwłaszcza dlatego, że zawiera liczne porady jak uchronić się przed przestępcami, w tym oszustami. Zaangażowanie dzieci cieszy seniorów i potwierdzają, że zawsze mogą oni liczyć na swoje wnuczęta, jak i na policjantów. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, aby zawsze byli widoczni na drodze – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie.

Poniżej link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=U1twuJb7FIE&t=2s

Poprzedni artykuł KOSMONOLITH – Koncert Kamila Rogińskiego
Następny artykułDwa dni Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ZS 2 w Lubinie – FOTO