Ogród Zoologiczny w Lubinie zaprasza do wzięcia udziału w Zimowym Ptakoliczeniu – akcji organizowanej przez OTOP. Akcję zaplanowano na 27 stycznia. Każdy, kto chce dołączyć do ptakoliczenia, musi zgłosić swój udział telefonicznie.

ZOO Lubin przyłącza się do akcji po raz kolejny i proponuje dla każdego coś miłego. – Grupy zorganizowane zapraszamy do pobudzenia kreatywności na podstawie obserwacji ptaków. 27. 01.2023 w godz. 10:00-11:00 zorganizujemy przestrzeń godną artystów, w której będzie można stworzyć przepiękne ptasie dzieła. Z doświadczenia wiemy, że chętnych będzie bez liku więc koniecznie zajmijcie sobie miejsce telefonicznie dzwoniąc pod nr 734170991 – informuje Agata Bończak z lubińskiego zoo – Dla tych, którzy nie zdążą zgłosić swojego udziału mamy rozwiązanie. Mogą pokazać, jak widzą ptaki krążące wokół karmników czy ogrodów. Zachęcamy do stworzenia obrazów w dowolnym formacie, ulubioną techniką. Wystarczy przynieść prace plastyczne w czasie trwania pleneru malarskiego, a inni będą mogli je podziwiać w naszej kawiarni. Przewidujemy nagrody – dodaje dyrektor.
Dla uczestników indywidualnych jest też propozycja – spacer w poszukiwaniu ptaków, ze szczególnych uwzględnieniem tegorocznej patronki Ptakoliczenia, czyli jemiołuszki. Spacer odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godz. 8:00. Ta część nie wymaga wcześniejszych zapisów.
Udział w Zimowym Ptakoliczeniu jest bezpłatny. Spotkanie przy kawiarni na terenie ogrodu zoologicznego

Poprzedni artykułPełnomocnik załatwi to za ciebie w ZUS
Następny artykułJubileusz Huty Miedzi Głogów II