13.7 C
Lubin
niedziela, 1 października 2023 20:18:57
Strona główna ! Promowane Tak to powinno wyglądać

Tak to powinno wyglądać

1605
0

Nadwyżką ponad 20 milionów złotych zamknie się tegoroczny budżet Polkowic. Obecnie trwają prace nad jego przyszłorocznym kształtem. Radni przedłożyli już burmistrzowi swoje poprawki. Burmistrz zaprosił ich do rozmów nad znalezieniem wspólnych rozwiązań.

– Chciałbym podzielić się dobrą informacją, że tegoroczny budżet powinniśmy zamknąć z nadwyżką ponad 20 milionów złotych. Udało się to osiągnąć pomimo trudnej sytuacji związanej z wojną w Ukrainie oraz szalejącą drożyzną. Mimo tego wszystkiego udaje nam się wypracować środki, które zasilą przyszłoroczny budżet – poinformował burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

A prace nad budżetem 2023 nadal trwają. 15 listopada burmistrz Polkowic przedłożył radnym swój projekt, który następnie był przedmiotem analiz. Radni przygotowali kilkadziesiąt poprawek do projektu burmistrza.

– Bardzo się cieszę z tych poprawek. Wiele z nich będzie na pewno uwzględnionych, ale w wielu przypadkach mam wątpliwości i tu będę się zastanawiał czy je uznać. Mam na myśli te, które mogą zagrozić chociażby funkcjonowaniu klubów sportowych czy Uczelni Jana Wyżykowskiego, bezpieczeństwu mieszkańców albo utratą pozyskanych środków zewnętrznych – mówi włodarz Polkowic.

Zdaniem Łukasza Puźnieckiego niektóre rozwiązania zaproponowane przez radnych są „strzałami na oślep” i należy się ich wystrzegać jako takich, które mogą zrobić więcej szkody niż pożytku.

– Ale te dobre rozwiązania na pewno uwzględnimy i cieszę się, że tylu samorządowców z bogatym doświadczeniem, jak na przykład Wiesław Wabik, są zaangażowani w kreowanie przyszłorocznego budżetu – podkreśla burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Włodarz miasta zaprosił radnych do rozmów nad wypracowaniem najlepszych rozwiązań dla przyszłorocznego budżetu.

– Bezwzględnie będę zabiegał o to, aby ten budżet został uchwalony w duchu kompromisu, stąd też moja twarda zapowiedź, że wiele z poprawek wniesionych przez radnych zostanie uwzględniona – zaznacza burmistrz Polkowic.

Z propozycji wspólnych spotkań zadowolony jest Wiesław Wabik, radny Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic.

– Uważam, że to dobrze, że pan burmistrz będzie chciał się z nami spotkać, bo tak to właśnie powinno wyglądać. Nie powinniśmy czekać na to, co się wydarzy na sesji, gdy będzie budżet uchwalany, bo to byłoby niepoważne. Powinniśmy o tym właśnie teraz porozmawiać. To jest dobry sygnał ze strony pana burmistrza – uważa radny Wiesław Wabik.

Sesja budżetowa zaplanowana jest na 28 grudnia.

Poprzedni artykułRenifery, barszcz z uszkami i stroiki od ZS 2 – FOTO
Następny artykułKGHM mecenasem kolekcji Zamku Królewskiego
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com