Piotr Borys, Maciej Lasek i Ewa kołodziej zapraszają mieszkańców Lubina spotkanie poświęcone zagadnieniom z zakresu katastrofy smoleńskiej, wydatków poniesionych na komisje pracujące w tym zakresie i efektów prac. Lubinianie mogą wziąć udział w tym spotkaniu 23 listopada o godzinie 17.00 w sali przy ulicy Karkonoskiej 1.

Lubin to jedna z wielu miejscowości na mapie spotkań poświęconych katastrofie smoleńskiej i wszystkiemu, co z nią związane.

– Będziemy także w innych miejscach Polski żeby mówić o tym, jak ważna jest prawda w życiu publicznym, jak ważne jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej katastrofy i mówienie po prostu prawdy. PIS zbudował tą relację na kłamstwie i o tym będziemy dzisiaj rozmawiać z ekspertem, doktorem Maciejem Laskiem. Jest z nami również poseł Ewa Kołodziej, która przyjechała do nas ze Śląska, gdzie wydarzyła się wczoraj rzecz również istotna. Została zmieniona koalicja. PIS nie rządzi już tym regionem – mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej popołudniowe spotkanie poseł na Sejm RP Piotr Borys.

– Jak ważna jest uczciwość i prawdziwość w życiu publicznym najlepiej obrazuje przykład pana Kałuży. Nazwisko Kałuża kojarzy nam się ze zdradą, z nieprzyzwoitością, najgorszym, co możemy sobie wyobrazić i to jak pan Kałuża kończy, widzimy na własne oczy. Dwa dni temu został odwołany z funkcji wicemarszałka województwa śląskiego. Cieszymy się przeogromnie, że odbiliśmy województwo Śląskie. Mamy nowego przewodniczącego profesora Marka Gzika. Marszałek Jakub Chełstowski został na stanowisku, ale zrozumiał, że najważniejsze jest dobro województwa, rozwój oraz środki z KPO i UE. Dlatego uznał, że nie może dłużej trwać w starej koalicji i zdecydował się pójść nową drogą, co nas bardzo cieszy. Wierzę głęboko, że uczciwość i prawda zawsze zwycięży. Na przykładzie Śląskiego to się już dzieje. Wierzę także, że dzisiaj odbiliśmy Śląsk, a niebawem odbijemy całą Polskę – mówiła przy okazji konferencji Ewa Kołodziej.

Na dzisiejszym spotkaniu będziemy rozmawiali nie tylko kłamstwie smoleńskim, ale o kłamstwie w życiu publicznym i do czego to doprowadziło przez ostatnie lata. Prawda jest taka, że ocena materiałów zawartych w utajnionym amerykańskim raporcie powinna ujrzeć światło dzienne. Domagamy się tego, ponieważ Polacy muszą poznać prawdę, jeżeli Amerykanie dowiedli tego samego, co polscy eksperci, to znaczy, że cała retoryka PIS budowana przez Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza jest fałszywa. Jest obarczona fałszywą tezą o zamachu. Prawda musi zwyciężyć i będziemy o tym naprawdę w całej Polsce mówić. Jeżeli my nie wymusimy elementów podstawowych, jakim jest prawdomówność każdej władzy w życiu publicznym, to pokażemy, że zgadzamy się na oszustwo, my się na to nie zgadzamy, dlatego żądamy ujawnienia pełnej treści tego raportu. Po to żeby dziennikarze i opinia publiczna byli w stanie ocenić i poznać te manipulacje i kłamstwa, których dopuścił się w ostatnim czasie Antoni Macierewicz – dodawał Maciej Lasek.

Poprzedni artykułPaliła się osobówka. Nie wiadomo z jakiej przyczyny – FOTO
Następny artykułInaczej pod PCUZ w Polkowicach