W niedzielę, 13 listopada w kościele filialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gogołowicach odbyła się uroczystość odpustowa, która została uświetniona muzyką i śpiewem zespołu Rozśpiewane Pastuszki z Gogołowic. W imprezie brało udział wielu zaproszonych gości, w tym wójt Gminy Lubin.

Msza św. celebrowana była przez trzech księży. Jednak w uroczystościach brali udział jeszcze inni księża z okolicznych parafii. Wystawiona była relikwia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Po mszy świętej tradycyjnie odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła. Ksiądz proboszcz szczególnie podziękował Urszuli Kwaśnej – sołtys Gogołowice za bardzo dobrą współpracę na rzecz społeczności. Podziękowania skierowane były również do służby liturgicznej, organisty i zespołu Rozśpiewanych Pastuszków z Gogołowic. Jest to mała społeczność, a w niej taki zespół, który uświetnia każdą uroczystość wiejską i kościelną. Podziękowania płynęły również do mieszkańców Gogołowic i zebranych gości.

Na uroczystości odpustowej zaproszonym gościom wręczono podziękowania za pomoc w remoncie kościoła w Gogołowicach i wielkie serce wkładane w życie społeczności. Wyróżnieni byli m.in. Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, Krzysztof Kubów poseł na Sejm RP, Paweł Kleszcz Starosta Lubiński, Stanisława Kos Radna Powiatu Lubińskiego, Sylwia Pęczkowicz -Kuduk Radna Gminy Lubin.

Dzięki otrzymywanym dotacjom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Gminy Lubin, Starostwa Lubińskiego i Fundacji KGHM „POLSKA MIEDŹ”, powoli jest realizowany projekt „Rewaloryzacja budynku zabytkowego kościoła pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gogołowicach, któremu groziła katastrofa budowlana.


.

Poprzedni artykułWybory do Młodzieżowej Rady Gminy drugiej kadencji
Następny artykułTydzień przedsiębiorczości w ZS MCKK – FOTO