Niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji Brata Alberta w Lubinie już mają w sprzedaży stroiki nagrobne. Dochód z tych ozdób pomoże w procesie rehabilitacyjnym. Samo wykonywanie stroików to okazja by niepełnosprawni doskonalili swoje zdolności manualne oraz uczyli się kreatywności i pracy w grupie.

W Lubinie przy Odrodzenia 8 w siedzibie Fundacji Brata Alberta w warsztatach powstają niecodzienne stroiki nagrobne. Niepełnosprawni będący podopiecznymi WTZ Przytulisko przy rożnych okazjach tworzą piękne dzieła, które zdobią albo groby najbliższych 1 listopada, albo stoły bożonarodzeniowe lub wielkanocne.

Tworzymy to tak, jak serce nam podpowiada, robimy tak, jak widzą uczestnicy. Pomagamy i dopieszczamy ostatnie elementy. Niektóre rzeczy są ciężkie do wykonania – mówiła Ewelina Kobylska, instruktor w WTZ Przytulisko przy Fundacji Brata Alberta w Lubinie.

Stroiki wyeksponowane są na parapecie od strony chodnika więc nie ma problemu z wchodzeniem do ośrodka. Zakup jest możliwy codziennie od 9:00 do 16:00.

Poprzedni artykułRota, sztandar i przysięga. Uroczystość w rynku
Następny artykułNowa bieżnia, nowe ogrodzenie i remont płyty – modernizacja boiska przy KEN