Uczniowie szkół z programu „Kompetentni w branży górniczo hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym” 4 października wzięli udział w turnieju piłkarskim, jaki Polska Miedź zorganizowała na obiektach RCS w Lubinie. W zmaganiach wzięło udział 16 drużyn. Szczyt podium zajęli młodzi piłkarze z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.

Szkoły z Polkowic, Lubina, Legnicy, Bolesławca i Chocianowa będące pod patronatem KGHM przysłały do Lubina na turniej o Puchar Kompetentnych w Branży w sumie 16 zespołów. Pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Drugie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół w Bolesławcu, a trzecie ZS z Chocianowa.

– Dzisiaj rozgrywamy pierwszy piłkarski turniej dla naszych szkół patronackich o puchar Kompetentnych w Branży. Jest z nami 16 drużyn z naszych 9 szkół patronackich. Niektóre szkoły chciały wystawić dwie drużyny. Toczy się rywalizacja w czterech grupach łącznie. Rywalizuje ponad 120 zawodników, którzy mają okazję poruszać się przez kilka godzin na boisku piłkarskim. Rozgrywki piłkarskie organizowane są z myślą o tym, żeby nasi uczniowie szkół patronackich wyszli troszeczkę na świeże powietrze – mówił Marek Wachnik, kierownik wydziału rekrutacji i budowania wizerunku KGHM Polska Miedź S.A.

– Zadbaliśmy żeby chłopcy mieli siły na cały turniej więc dostali zarówno coś, co jest związane z naszą firmą, bo chcemy żeby dumnie, jak pracownicy nosili barwy KGHM, ale dostali również napoje uzupełniające, witaminowe, a także batony energetyczne, żeby podczas tego czterogodzinnego grania mieli również siły na te trudy turniejowe – dodaje Marek Wachnik. 

Poprzedni artykuł“Senioralne Polkowice” okazały się hitem tej jesieni!
Następny artykułKamień węgielny wmurowany – budują szpital dla dzieci – FOTO