4.9 C
Lubin
piątek, 1 marca 2024 08:17:06
Strona główna ! Promowane Nowe stawki za odpracowanie zaległości czynszowych

Nowe stawki za odpracowanie zaległości czynszowych

737
0

Od 1 lipca burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki podniósł stawkę za odpracowanie zaległości czynszowych. Obecnie wynosi ona 14 złotych za godzinę, a zakres prac obejmuje głównie czynności porządkowe i konserwatorskie, które wykonywane są na mieniu gminy.

W ciągu pięciu lat polkowiczanie uczestniczący w programie odpracowywania zaległości czynszowych spłacili łącznie ponad 700 tys. złotych zaległych czynszów wobec gminy. Dla wielu uczestników projektu oznacza on nie tylko możliwość spłacenia długu, ale również znalezienia nowej pracy. Udało się to jednej z mieszkanek, która łącznie odpracowała około 80 tys. złotych w ciągu pięciu lat i została zatrudniona przez naszą jednostkę.

– Zwracamy uwagę, aby osoby zainteresowane nie czekały, aż dług będzie większy i doprowadzi to do utraty tytułu prawnego do lokalu – mówi Bożena Maciejowska, dyrektor wydziału zdrowia, spraw społecznych i mieszkaniowych.

Prace, jak również ich harmonogram, dostosowane są do osób zgłaszających się. Pracujący zawodowo mają możliwość odpracowania zaległości w trybie dwuzmianowym.

Mieszkańców zainteresowanych programem zapraszamy do wydziału zdrowia, spraw społecznych i mieszkaniowych w urzędzie gminy, aby zawrzeć odpowiednie porozumienie. Kontakt w urzędzie gminy: Dorota Czerniawska, nr tel. 607 495 234.

Poprzedni artykułSąsiedzi Żelaznego Mostu” ponownie ruszą w biegową trasę
Następny artykuł40 lat od tragedii. Zbrodnia Lubińska wciąż w pamięci – FOTO
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com