Mieszkańcy Lubina, Legnicy, Głogowa i innych okolicznych miejscowości będą mieli niecodzienną okazję wzięcia udziału w pikniku wojskowym, który odbędzie się w sobotę 13 sierpnia. Przez kilka godzin będzie można z bliska przyjrzeć się militarnym pojazdom i skosztować wojskowej grochówki.

Weekend 13-15 sierpnia to w całej Polsce pikniki wojskowe z okazji 102 rocznicy zwycięskiej bitwy warszawskiej oraz święta Wojska Polskiego. Mieszkańcy regionu mają okazję wziąć udział w takim wydarzeniu w Głogowie. Tam w rynku w okolicy ratusza Urząd Miasta i Wojskowe Centrum Rekrutacji zorganizują piknik pod hasłem „Zostań Żołnierzem. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”.

Na placu będzie można między innymi zobaczyć czołg Leopard, moździerz samobieżny RAK, wyrzutnię rakiet Langusta, samobieżny zestaw przeciwlotniczy POPRAD, wiele rodzajów broni palnej oraz innych sprzętów wojskowych. Będzie ponadto wystawiony mobilny punkt rekrutacyjny, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także na temat innych form służby w Wojsku Polskim. Zdecydowani będą mogli złożyć wnioski i rozpocząć swoją przygodę w wojsku. Razem z nami będą punkty informacyjne wielu jednostek wojskowych oraz organizacji proobronnych. Tegoroczny piknik jest niebywałą okazją, aby zobaczyć z bliska na jaki sprzęcie żołnierze służą. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi oraz ludzi młodych, w tym uczniów klas mundurowych zarówno z Głogowa jak i Legnicy i innych miejscowości – mówi Kapitan Artur Olszewski z WCR w Głogowie.

Czas widzom umili również koncert orkiestry wojskowej.

 

Poprzedni artykułOtwierają Park Bracki w Polkowicach
Następny artykułMonitoring Polkowic – inwestycja która się opłaca