Polkowicki „Grzybek” czeka wielomiesięczna, inwestycyjna rewolucja. Jednak, co istotne, baseny będą dostępne dla odwiedzających w niezmienionym zakresie aż do końca wakacji.

Inwestycja na którą Polkowice czekały od dawna obejmie niemal cały teren „Grzybka” i będzie podzielona na kilka etapów. W pierwszej fazie powstanie zupełnie nowa strefa zabaw wodnych dla najmłodszych, później przyjdzie kolej na modernizację „Grzybka” i basenu pływackiego. W sumie rozbudowie, unowocześnieniu i remontom poddane zostaną niemal wszystkie elementy basenowe.

Ale co najważniejsze w kontekście pierwszej części tej inwestycji – baseny będą funkcjonowały dla mieszkańców w niezmienionej formie.

Inwestycja zacznie się dziać na terenie basenów dopiero w okresie powakacyjnym informuje Sebastian Sypko, zastępca burmistrza Polkowic ds. gospodarczych. – Dlatego do końca sierpnia można bez przeszkód korzystać z trzech dostępnych niecek, w tym niecki ze zjeżdżalnią dziecięcą – zapewnia wiceburmistrz Sypko.

Po wakacjach w tym miejscu ruszy pierwszy etap projektowanej inwestycji, zaplanowany na trzynaście miesięcy. Zakres prac obejmuje m. in. budowę wodnego parku zabaw dla dzieci z wieloma atrakcjami.

W trakcie realizacji zobaczymy na ile uda nam się udostępnić część nieobjętą remontem, a więc z tzw. grzybkiem i basenem pływackim – mówi Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji w polkowickim ratuszu.

Do czasu rozpoczęcia pierwszych robót wykonawca przygotuje sobie zaplecze logistyczne, aby od września ruszyć do pracy pełną parą. Na ten cel firma zagospodaruje nieużywaną część terenu za płotem okalającym baseny.

Poprzedni artykułBiblioteka zaprasza dzieci na wakacje
Następny artykułZwycięzcy konkurs dla uczniów szkół patronackich jadą do USA