W ZS MCKK edukację zakończyli uczniowie dwóch kierunków – elektryk pod patronatem KGHM i mechanik. W ogóle świadectwa w tej placówce odebrało 200 młodych ludzi. Były gratulacje, prezenty od sponsorów i sporo kwiatów.

ZS MCKK w Lubinie jest jedną z 9 placówek, które znalazły się w programie „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM Kluczowy partner w kształceniu”. 24 czerwca mury szkoły opuściło 26 absolwentów w tym również ci, którzy kształcili się, w klasach patronackich. Jak podkreśla Monika Gazda, wiceprezes zarządu MCKK, wsparcie KGHM w kształceniu jest niezastąpione.

Na pewno takie wsparcie, takie potwierdzenie, że to, co robimy jest potrzebne i pomaga. Jest możliwość wymiany myśli i wsparcie finansowe dla uczniów, bo oni dostają stypendia. Mają możliwość dodatkowego rozwoju dzięki patronatowi KGHM. Natomiast dzisiaj najbardziej czekam na to i najbardziej ufam w to, że za chwilę będą mieli skróconą ścieżkę do zatrudnienia. To jest coś, co uważam, że jest najwspanialszą rzeczą w tym programie, że młody człowiek nie będzie się musiał mierzyć z problemem bezrobocia czy z problemem tego, że go rynek nie chce. On jest tak przygotowany, że jak tylko będzie chciał pracować, to pracodawcy też zechcą go przyjąć i nauczyć – mówiła Monika Gazda, wiceprezes MCKK.

– Bardzo jestem zadowolony z tego roku. Od samego początku byliśmy w ZWR, gdzie zdobywaliśmy wiedzę praktyczną. Został mi rok nauki i bardzo chciałbym uczyć się dalej w tym kierunku, choć nie ma jeszcze szkoły branżowej II stopnia. Mam nadzieję, ze  to się zmieni – mówił Bartosz Leśniewski, uczeń II operator maszyn i urządzeń przeróbczych.

Poprzedni artykułZPPM podpowiada, jak ważna jest różnorodność w firmie – FOTO
Następny artykułPrzypieczętowali wieloletnią współpracę. I mają wielkie plany