KGHM Polska Miedź S.A. zaprosiła uczniów szkół, nad którymi ma patronat na sportowy turniej. Zmagania pod hasłem „Kompetentny PogChamp” skupiły na boiskach Akademii Zagłębia Lubin ponad 400 młodych ludzi ze szkół w Lubinie, Legnicy, Bolesławcu, Głogowie i Polkowicach. Były zmagania na murawie, strefy m.in. fight, jogi czy tenisa.

Dbają nie tylko o rozwój intelektualny młodych ludzi, o ich wiedzę, przygotowanie do przyszłego zawodu, ale też o dobre samopoczucie, z którym wiąże się aktywność i sport. 15 czerwca na boiskach Akademii Zagłębie Lubin odbył się sportowy event pod hasłem „Kompetentny PogChamp”.

– To premierowe wydarzenie dla naszych szkół patronackich. To jednodniowa olimpiada sportowa, podczas której można zmierzyć się w kilku konkurencjach. Mamy turniej piłki nożnej, strefę boksu, mamy ścianki wspinaczkowe, turniej tenisa stołowego, czy trening siłowy i jogę. Podczas kilkugodzinnej aktywności można podejść do każdej strefy, spróbować i zmierzyć się z mistrzami w tych dziedzinach. Są z nami m.in. mistrzynie MKS Zagłębie Lubin, które prowadzą treningi otwarte. Chcieliśmy tak w nietypowy sposób uczcić koniec roku szkolnego i wyciągnąć dzieci na dwór, bo to był rok szkolny pełen turbulencji i zawirowań – mówił Marek Wachnik, kierownik wydziału rekrutacji i budowania wizerunku pracodawcy KGHM Polska Miedź S.A.

w imprezie wzięło udział około 400 uczniów. Najlepsi dostali medale i puchary oraz nagrody, ale wszyscy uczestnicy otrzymali jakieś gadżety.

Wyniki:
Biegi:
do 16 lat
1. Adrian Kołodziej ZS2 Głogów czas 3:05
2. Antoni Frątczak czas 3:08
3. Mikołaj Młynarczyk czas 3:13
do 18 lat
1. Adam Witek ZS Chocianów czas 2:46
2. Arek Czerep ZS Chocianów czas 2:48
3. Kamil Zaruczyński ZSW Głogów czas 2:53

Wspinaczka:
1. Szymon Bukowski ZSEM Legnica
2. Adam Borowiec
3. Mikołaj Grzesiuk Zespół Politechnicznych Głogów

Kompetentny Kozak:
1. Ksawier Statkiewicz 78pkt.
2. Maciej Łysoń 75pkt.
3. Fabian Frankowski 62pkt.

Piłka nożna

1 miejsce ZS Chocianów
2 miejsce ZS Głogów
3 miejsce ZS Legnica

Poprzedni artykułJędrzychów przyłączony!
Następny artykułBańki mydlane i tańce z Kicią Kocią – FOTO