II LO zajęło pierwsze miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Przedmedycznej, która byłą zwieńczeniem VII edycji projektu „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Szkolenie trwało od września 2021 do maja 2022 i realizowało je Miedziowe Centrum kształcenia Kadr. W konkursie wzięło udział 10 szkół.

Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 1 w Lubinie, zaś trzecie zdobyli uczniowie I LO. Nad przebiegiem Olimpiady czuwał 10-osobowy zespół z MCKK.

– Są to osoby, które same są ratownikami medycznymi i oceniają prace tych zespołów. Celem całego projektu jest nauka postępowania w sytuacjach kryzysowych zagrożenia życia i zdrowia. Trzeba sobie uświadomić, że nasze społeczeństwo się starzeje. Mamy coraz więcej osób starszych, dziadków, którym może się zdarzyć, że będzie trzeba tej pomocy udzielić. Uczyliśmy w tym roku 850 osób. W ciągu 10 lat przeszkoliliśmy kilka tysięcy, może nawet 10 tysięcy osób, które mają wiedzę, jak poradzić sobie w takich sytuacjach. Zdarzały się już sytuacje, że te osoby faktycznie komuś pomocy już udzielały. Cieszymy się z tego, że potrafiły sobie poradzi – mówił Andrzej Przytuła z Miedziowego Centrum kształcenia Kadr w Lubinie.

Poprzedni artykułMistrzynie Polski w kolejowe trasie z kibicami – FOTO
Następny artykułPorozmawiają o ulicach Słubickiej i Żarskiej