1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która potrwa do końca miesiąca. W akcji uczestniczy także po raz pierwszy Legnica. Zachęcamy do pobrania aplikacji i udziału w rowerowej zabawie.

– Zachęcamy do wykręcenia jak największej ilości kilometrów dla Legnicy. Niezależnie czy jeździsz po mieście, po okolicy, czy bierzesz rower na wakacje. Ważne żeby wybrać Legnicę i zawsze mieć włączoną aplikację – mówi Jarosław Patron, główny specjalista ds. komunikacji rowerowej w legnickim Ratuszu. .

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Aplikację można pobrać w Google Playhttps://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna&hl=pl&gl=US) i App Store (https://apps.apple.com/pl/app/aktywne-miasta/id1317715080

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach

 

Poprzedni artykułKGHM na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos
Następny artykułZdrowie na pierwszy miejscu