Pikniki i punkty rekrutacyjne dla tych, którzy zechcą poznać informacje i z własnej woli pójść do zasadniczej służby wojskowej. Wydarzenia będą miały miejsce 21 maja. Lubinianom najbliżej będzie do Złotoryi i Oleśnicy. W nowym systemie służba trwała będzie 11 miesięcy. Żołnierz będzie zarabiał ponad 4,5 tys. zł miesięcznie.

Zgłoszenia do służby będzie można składać 21 maja w 102 lokalizacjach w całym kraju. Odbędą się 32 pikniki wojskowe ze stoiskami rekrutacyjnymi. W sumie takich punktów będzie w całym kraju 70. Rekrutacja będzie mogła odbywać się też online poprzez portal rekrutacyjny na stronie wojsko-polskie.pl.

Wojskowe pikniki startują o godzinie 11.00 i potrwają do godz. 18.00. Na stoiskach promocyjno-informacyjnych będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. To nie wszystko. Na miejscu można będzie także porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie.

  – Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie – informuje ppłk Mieczysław JANUS, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Głogowie.

Do wniosku trzeba będzie dołączyć kopię dokumentu tożsamości, dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie, kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.
Wzór wniosku można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej: Strona główna – CWCR (wojsko-polskie.pl)

Pikniki odbędą się w dwóch miejscowościach w każdym województwie. W naszym to Oleśnica ( pl. Zwycięstwa) i Złotoryja (rynek). Zaplanowano atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będą prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m. in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak i wiele, wiele innych. Czas umilą koncerty orkiestr wojskowych. Będzie można poznać wojsko i żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

 

 

Poprzedni artykułW Dzień Polskiej Niezapominajki pamiętano o ekologii i tradycji
Następny artykułRelacje Inwestorskie KGHM wygrywają ogólnopolskie badanie komunikacji spółek z rynkiem