W sobotę 30 kwietnia rozpoczyna się sezon turystyczny w kościele Mariackim w Legnicy. Zwiedzać będzie można o stałych porach od środy do piątku od 11.00 do 16.00 a w soboty i niedziele 13.00 do 18.00. Wizyta w Legnicy może być ciekawym turystycznym przeżyciem na majówkę dla całej rodziny.

– Mamy nadzieję , że dla naszej lokalnej społeczności odwiedzenie najstarszego kościoła w Legnicy i spojrzenie na miasto z góry będzie atrakcją i dobrą formą spędzenia czasu – mówi ks. Jerzy Gansel, proboszcz parafii ewangelicko- augsburskiej w Legnicy.

Zwiedzanie kościoła oraz wyjście na wieżę widokową możliwe będzie po zakupieniu cegiełki w cenie 3 zł dla dzieci i młodzieży oraz 6 zł dla dorosłych. Dochód z cegiełek przeznaczony jest na Fundusz Renowacji Kościoła.

Ewangelicki kościół Marii Panny jest najstarszą budowlą sakralną w Legnicy oraz jedną z najstarszych na Śląsku. Pierwsza wzmianka o kościele pochodzi z roku 1192. Z tego kościoła, według kronikarza Jana Długosza, wyruszał Książę Henryk Pobożny na słynną bitwę pod Legnicą w 1241. Od 1522 roku, kiedy wygłoszone zostało tu pierwsze ewangelickie kazanie na Śląsku, kościół Marii Panny nieprzerwanie służy ewangelikom.

Monumentalna świątynia stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną. Posiada różnorodny i bogaty wystrój, zabytkowy ołtarz i ambonę, ale przede wszystkim organy i piękną galerię witraży, przedstawiających sceny biblijne, ale także sceny ważne w historii Śląska i Legnicy.

Poprzedni artykułZałoga ZWR pokazała, jak przerabia się rudę – FOTO
Następny artykułOddaj krew