Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Joanny Beretta Molla w Lubinie kontynuuje działania w ramach programu profilaktyki depresji “W depresji nie jesteś sam” wraz ze Stowarzyszeniem PAX w Lubinie. Działania są realizowane dzięki wsparciu finansowemu KGHM Polska Miedź S.A w programie Profilaktyki Depresji oraz projekcie “Stres-stop!”

Już w maju Poradnia im. św. Beretty Molla w Lubinie zaprasza na wykład w ramach programu profilaktyki depresji “W depresji nie jesteś sam” skierowanego głównie do rodziców dzieci w wieku 11-18 lat.

– Zapraszamy także nauczycieli, opiekunów i osoby pracujące z młodzieżą. Wykład nosi tytuł “Depresja u nastolatków – zrozumieć i towarzyszyć” i odbędzie się w sali teatralnej parafii Maksymiliana Kolbe w Lubinie przy ul. Orlej 32, 19 maja o 18:30 do ok. 19:30. Wykład poprowadzi dr Beata Bochnia, terapeuta rodziny, doktor pedagogiki z bogatym doświadczeniem w pracy z rodzinami w kryzysach. Ze względów organizacyjnych prowadzimy zapisy na wykład pod numerem telefonu i emailem Poradni. Udział w zajęciach jest bezpłatny – program profilaktyki depresji wspiera KGHM Polska Miedź – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretta Molla w Lubinie.

20 maja zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci z depresją i problemami emocjonalnymi. Spotkania te odbywają się raz w miesiącu, w spokojnej, życzliwej atmosferze, a prowadzi je również dr Beata Bochnia. Będzie można zatem zarówno spotkać innych rodziców, którzy mają podobne problemy, jak i zasięgnąć porady specjalisty. Zajęcia są bezpłatne i anonimowe, a grupa ma charakter otwarty – można brać udział we wszystkich lub w wybranych spotkaniach. Zapisy prowadzone są telefonicznie, osobno na każde ze spotkań. Te spotkania również odbywają się w ramach programu profilaktyki depresji. W dalszym ciągu prowadzimy również spotkania indywidualne z naszymi specjalistami – w znaczącej większości są to spotkania finansowane przez Gminę Miejską Lubin, która umożliwia nam stabilne funkcjonowanie przez cały rok, ale dostępne są także spotkania w ramach projektów “Stres-stop” oraz “W depresji nie jesteś sam”, finansowanych przez KGHM Polska Miedź. Serdecznie zachęcamy do kontaktu i przekazywania tych informacji dalej – dodaje Agata Szymkowiak, dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretta Molla w Lubinie.

Poprzedni artykułKGHM największą kopalnią srebra na świecie
Następny artykułAmfiteatr w Polkowicach przygotowany na atrakcje